Tehtud tööd

Icon Kristalli Ilves

Astel alustas 2019. aasta alguses tööd Soome ühe suurima puitkarkassiga valmismoodulitest ehitatava korterelamute arenduse ehitamiseks. See on esimene kord, kui Balti moodulmaja tehas on sellise suurusjärgu projekti peatöövõtja Soomes.

Projektis on kokku 300 korterit üheksas kortermajas, millest igaüks on 4-korruseline. Projekti kogumaht on 12 030m2 ja see ehitatakse perioodil 2019-2020. Projekt loob tänapäevase, kauni arhitektuuriga elukeskkonna paljudele peredele.

Platinan, Stockholm

2018. aastal tootis Astel uue korterelamu ja paigaldas selle Stockholmis, Vällingby piirkonnas. Maja tellis kohalik omavalitsus, et astuda samm lähemale linna eesmärkidele lühiajalise majutuse pakkumise osas – ning seetõttu tehti suur investeering, et projekt valmiks tähtaegselt.

Platinan projekti käigus valminud korterelamul on 3 korrust ning kogumaht 3600m2. Majas on 41 kahe- ja kolmetoalist korterit, kuid ka moodulmajja integreeritud lift ning kontori- ja konverentsiruumid. Astel valmistas projekti võtmed-kätte lahendusena, mis tähendab, et peale moodulite paigaldustööde lõppemist oli maja sisse kolimiseks valmis.

Uued moodulitest korterelamud Stockholmis, Södermalmi piirkonnas

Stockholmi linn tellis uued korterelamud, et majutada ja integreerida piirkonda saabuvad uued elanikud. 22 korterist koosnev maja ehitati võtmed-kätte lahendusena. Astel Modular ehitas ka maja vundamendi.

Valmismoodulitest korterelamud on ehitatud vastamaks kõige karmimatele tuleohutusnõuetele ning puitkarkassil moodulitest majasse integreeriti ka betoonist liftišaht.

Svedjaren, Stockholm

Projekt on veel töös ja valmis plaanikohaselt 2019. aasta esimeses pooles. Korterelamute kvartal koosneb neljast moodulmajast. Kaks neist on 2-korruselised ja kaks 4-korruselised.

Projekti kogumaht on 3250m2 ja selle käigus ehitatakse 50 kahe- ja kolmetoalist korterit. Samuti leidub majades kontori- ja koosolekuruume. Igale korrusele on planeeritud ühiskasutuseks mõeldud majapidamisruum pesu pesemiseks.

Moodulitest kortermajade fassaadid on kaetud erinevat tooni Cembrit plaatidega. Majad moodustavad vaikse sisekvartali, kus on rohkelt rohelust ning majasid ühendavad kõvakattega käiguteed.

Üürikorterid Frösunda piirkonnas Stockholmis

Valmismoodulitest üürikorterid Stockholmis. 2017. aastal tootis Astel Modular 60 korteriga korterelamu, saavutades juba tehases võtmed-kätte valmiduse. Ehitustehniliselt muutsid projekti keerukaks karmid nõuded heliisolatsioonile – korterelamu pidi suutma tagada vaikse elukeskkonna hoolimata projekti vahetus läheduses asuvast magistraalist. Nõuete täitmiseks töötasime välja spetsiaalsed seinakonstruktsioonid ja kasutasime kõrgema helikindlusega aknaid ja uksi, et müratase majas võimalikult madalale viia.

Moodulitest korterelamud Stockholmis, Danderyd-is
Esimene osa kaheosaliselt kortermajade projektist valmis 2017. aasta novembris. Astel Modular ehitas 4 valmismoodulitest korterelamut, kokku 51 korterit. Võtsime tööd üle peale vundamendi valmimist ja ehitasime moodulid tehases võtmed-kätte valmiduseni. Korterelamud telliti välja üürimise eesmärgil – ning moodulitest ehitamine sobib selleks otstarbeks suurepäraselt, võimaldades kortermaju toota kiiresti ja paindlikult nii lühiajaliseks kui ka pikaajaliseks välja üürimiseks.

Moodulitest korterelamud Solna piirkonnas Stockholmis

2017. jaanuaris lõpetas Astel Modular 112 võtmed-kätte valmiduses korterist koosneva korterelamuprojekti Stockholmis, Solna piirkonnas. Välja üürimiseks mõeldud üürikorterid ehitasime valmismoodulitest, mille tootsime Eesti majatehastes ja transportisime Rootsi ehitusplatsile kiireks paigaldustööks.

Paarismajad ja ridaelamud Hudiksvallis
Hudiksvalli projekt tõi kaasa ühe kõige ekstreemsema majamoodulite paigaldustöö meie ajaloos. 2017. aasta jaanuaris paigaldasime paarismajade ja ridaelamute valmismoodulid. Ilmastikutingimused panid proovile nii konstruktsioonid kui ka paigaldusmeeskonna võimed – paigaldus toimus temperatuuridel alla -20 kraadi ning enam kui meetri paksuses lumes. Valmistasime majad võtmed-kätte valmiduses.

Üürimajad Stockholmis, Danderyd-i piirkonnas

2018. aasta mais lõpetas Astel neljast majas ja kokku 51-st korterist koosneva korterelamute projekti paigalduse Stockholmis. Välja üürimiseks mõeldud majad asuvad Stockholmi äärealal, Danderyd-i piirkonnas ja olid kahes etapis valminud korterelamute projekti lõppakord (esimene etapp lõpetati 2017. aasta novembris). Astel ehitas korterelamud võtmed-kätte lahendusena – alates vundamendi ehitusest kuni paigalduse ja lõppviimistluseni.

Hoonekompleksi ehitamine Prantsusmaal

Prantsusmaa klient tellis meilt kaks 48 toaga üliõpilaselamut. Projekteerisime, tootsime ja sisustasime oma tehases 96 ühekohalist ühiselamutuba. Korraldasime ruumimoodulite transpordi paigalduseks Prantsusmaale.

Moodulmajade ehitamine Saksamaal
Tootsime kahekordse moodulmaja erakliendile Frankfurdis, Saksamaal. Lisaks tootmisele korraldasime transpordi ja teostasime ehitustööd Saksamaal. Paigaldasime maja ühe päevaga – alustasime hommikul ja õhtuks olid kõik kuus majamoodulit paigaldatud.

Kaheksa korteriga ridaelamu ehitamine Soomes, Tuusulas
Soome klient tellis meilt suvemaja. Ehitasime elemendid meie Viljandi tehases ning paigaldasime Soomes valmis vundamendile. Tootsime seinaelemendid, korraldasime transpordi ja paigalduse ning tegime ka osa ehitustöödest.

Restoran Vaasas
Soome klient Vaasas tellis meilt restorani ehituseks seinaelemendid ja sarikad. Toimetasime toodetud elemendid Soome ja paigaldasime need kohapeal.

Paide perekodu Eestis – Eesti-Šveitsi koostöös valminud projekt
Paide perekodu valmis Eesti ja Šveitsi koostööprojekti raames. Majas 132 m2 netopinnal saab mugavalt elada kuni kümme inimest. Hoolikalt läbimõeldud tehnilised lahendused hoiavad maja ülalpidamiskulud madalad. Moodulid paigaldati valmisvundamendile ühe päevaga.
Privacy Policy